News

Tërmet gjatë natës se mbreshme në Thumanë, lekundjet ndihen në Tiranë e Durrës ja sa ishte magnituda

Disa lëkundje tërmeti janë shënuar gjatë natës se mbremshme në vendin tonë, ku më i forti është ai me magnitudë 3.7.

Raportohet se tërmeti është ndjerë pak para mesnate, rreth orës 23:52, në Thumanë. Këto lëkundje janë ndjerë në Tiranë, Durrës dhe zonat përreth. Sipas qendrës europiane EMSC, tërmeti e ka pasur thellësinë 2 km, ndaj edhe është ndjerë shumë.

Kjo lëkundje e fuqishme, është pasur edhe nga të tjera tërmete, por me magnitudë të vogël. Konkretisht, ka pasur edhe 6 lëkundje të tjera, me magnituda që variojnë nga 1.6 deri në 2.6 ballë të shkallës rihter.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News