News

Pellumb Pipero jep lajmin e mirë për shqiptaret, ja cfare ndodh ne fund te majit

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero gjatë një lidhje direkte për “News 24” ka treguar se përse zonat e kuqe mbyllen gjatë fundjavave. Ai u shpreh se në fundjavë ka rrezik për grumbullimin e njerëzve dhe shtohet rreziku për shtiminin e numrave.

Megjithatë Pipero tha se është optimist që nga fundi i muajit të hapen dhe fundjavat. Ai sugjeron që në fund të Majit të hapen të gjithë zonat. “Nga ekspozimi mund të fitojmë më shumë imunitet”, u shpreh mjeku.

“Virusit nuk i shkojnë batuat, por në fundjavë ka rrezik për grumbullimin e njerëzve, shtohet rreziku për shtimin e numrave. E gjykoj të arsyeshme fundjavën më të shtrënguar, por them se ecuria e epidemisë më bën optimist se fundi i muajit do të jetë tërësisht i lirë.

Do të sugjeroja që në fund të majit të hapeshin të gjitha zonat. Nga ekspozimi mund të fitojmë edhe më shumë imunitet…Besoj që në fund të majit të hapen edhe fundjava”, tha Pipero. 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News