News

Injoron simptomat dhe vazhdon punen, parukierja infekton 91 persona me koronavirus

Një parukiere besohet se i ka transmetuar koronavirusin 91 klientëve të saj ne SHBA.

Sipas mediave amerikane raportohet se ajo ka injoruar simptomat e koronavirusit dhe ka vazhduar punën si normalisht.

Mësohet se 84 persona janë klientë të infektuar ndërsa 7 të tjerët janë kolegë. Deri më tani nuk i është bërë ende tamponi të gjithë personave që ai ka patur kontakte.

Infektimi erdhi pavaresisht se punonjësit dhe klientët mbanin maksa mbrojtëse.

Sheteti i Misurit, prej më shumë se dy javësh ka lejuar hapjen e parukerive, pas kërkesave të shumta nga qytetarët.

Autoritetet shëndetësore në vend bëjnë thirrje që qytetarët të jenë më të kujdeshëm edhe pse thonë që situate është nën kontroll.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News