News

E fundit/ Ndahet papritur nga jeta ish-deputeti socialist

Është ndarë sot nga jeta papritur ish-deputeti socialist dhe intelektuali, Niko Faberi. Mesohet se Faberi ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare. 

Niko Faberi kujtohet si drejtues në struktura të ndryshme lokale, si ish deputet i Korçës dhe Ambasador i Paqes.

Faberi ka shprehur gjithmonë vlerësimet e tij në dobi të komunitetit korçar. Ai ka qenë deputet në legjislaturën 2001-2005, si pjesë e grupit parlamentar socialist.

Pak ditë më parë, Faberi ka lënë në rrjetet sociale reagimin e fundit si njeri i angazhuar dhe i vëmendshëm për aspekte të ndryshme. boldnews

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News