News

Moti per 5 dite, ja kur do ketë reshje shiu dhe ditë me diell të nxehtë

Dita e hene do të nisë me mot të kthjellët.

Kurse prej orëve të mesditës deri ato të pasdites në relievet kodrinore-malore pritet të ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave apo stuhive afatshkurtër.

Relativisht të njëjta kushte atmosferike do të ketë edhe dita e Martë por reshjet e shiut do të jenë kryesisht në formë pikash në relievet e larta malore.

Dita e Mërkurë nis kthjellët, por pas orëve të mesditës nisin alternimet e vranësirave të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta të herëpashershme në zonën e qendrës dhe atë të veriut.

Edhe dita e Enjte nis me mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta dhe lokale në një pjesë të madhe të vendit deri në orët e pasdites më pas përsëri mot i kthjellët.

Java mbyllet me ditën e premte me mot të kthjellët në të gjithë territorin.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News