News

Italia nis te marre fryme, bien ndjeshëm numrat ne 24 oret e fundit

Në 24 orët e fundit, 174 persona të prekur me koronavirus kanë humur jetën. Rastet e reja të infektimeve janë 1,389.

Po ashtu janë 1,740 persona të shëruar. 1,501 pacientë kanë arritur të dalin nga terapia intensive.

Momentalisht janë 100,179 raste aktive me koronavirus. Numri i jeteve te humbura në total ka shkuar në 28,884 dhe numri i të shëruarve shkon në 81,654.

Nga fillimi i pandemisë e deri tani, Në Itali, përfshi të shëruarit dhe personat qe kane nderruar jete, ka pasur 210,717 raste.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News