News

I publikuan videon duke thyer goten, reagon Pipero: “Të ftojnë si hero në shtëpi dhe më pas shesin videon”

Disa ditë më parë, u publikua një video e mjekut Pëllumb Pipero ku shihej duke ngritur dolli dhe duke festuar, pa respektuar masat e Covid-19.

Në një postim në mediat sociale, mjeku ka marrë shumë komente. Njëri prej tyre, i ka dalë në mbrojtje Piperos, duke thënë se po luftohet nga ziliqarët dhe gënjeshtarët. Pas këtij komenti nuk ka munguar dhe një reagim i mjekut, që e ka falenderuar për fjalët.

Adam Pcaku: Ne Britanine e Madhe, qeveria, me nje ligj te vecante vendosi: shteti Britanik, te paguaj pushimet 30 ditore per cdo doktor dhe infermier qe punoi dhe punon ne te ndihme te popullit Britanik gjate pandemise. Po shteti jone? Profersor Pellumbi, pervec se eshte profesor eshte ne rradhe te pare njeri dhe njeri i mire. Kur pjesa me e madhe fuste bishtin nen shale nga frika, profesori bashke me koleget e tij, ishin aty, ne vijen qe ndan jeten nga vdekja dhe kete veprim e bejne vetem burra si Profesor Pellumbi.

Luftohet nje trim. Luftohet nje i afte. Luftohet nje profesor apo disa profesore sepse sot udhehiqemi nga injorante, mashtrues, ziliqare dhe genjeshtare. Profesor Pellumbi dhe te gjith ata mjek dhe infermier qe sot jane ne vijen e pare duhen ndihmuar moralisht por edhe financiarisht dhe jo te denigrohen sic po e shohim me syte tane perdite. Respekt per porfesor Pellumbin dhe te gjith ata mjek qe po sakrifikojne jetet e tyre per kete popull te vjedhur, te mashtruar dhe te varfer. Ndjej keqardhje dhe trishtim por edhe krenari per ata qindra mjek dhe infermier te cilet deri me sot skam degjuar asnje ankese por punojne dite e nate per te shpetuar jete njerezish dhe fjala Respekt per keta heronj eshte vetem minimumi qe mund te them. Faleminderit dhe mirenjohje per te gjith ju mjek, infermier dhe ta dini qe 99% e Shqiptareve eshte me ju.

Pellumb Pipero: Shume falemnderit juve, mirenjohje te vecante per gjithe ata mijera shqiptare qe na besojne dhe mbeshtesin dhe keqardhje per kedo qe vjell vrer, apo hedh gurin e fsheh doren, apo dhe me keq akoma per ATA qe te ftojne si hero, madje ne shtepine e tyre, dhe per hallin apo qefin e tyre, dhe me pas shesin foto apo video, duke shitur dhe fytyren e tyre per te hedhur balte mbi tonen (timen ne rastin konkret). Por sidoqofte le tja leme kohes te na gjykoje, sot duhet te plotesojme misionin e shenjte ne sherbim te jeteve te shqiptareve, por dhe duke i keshilluar e duke ju kerkuar bashkepunim per te fituar se bashku betejen e shenjte kunder Covid 19!

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News