News

E frikshme/ Mjeku del URGJENT: Po bëhen shkak për përhapjen me te madhe të koronavirusit, mos i përdorni se po…

Kirurgu i njohur dhe ish-Ministri i Shëndetësisë Arben Beqiri, me anë të një statusi ne Facebook ka deklaruar se mbajtja e dorezave ndikon vetëm në përhapjen e koronavirusit ndërsa I ka bërë apel Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Komitetit Teknik të Ekspertëve, të marrin masa dhe të urdhërojnë mospërdorimin e dorezave në banka, bare e shërbime të tjera publike qe jane ne kontakt te vazhdueshem me njerezit.

Në shumë bare dhe shërbim publik, banka, etj shoh personelin të mbajnë doreza. I bëj thirrje Ministres Ogerta Manastirliu dhe Komitetit të Task Forcës që sa më shpejt të urdhërojnë mospërdorimin e tyre në këto shërbime. Dorezat ndihmojne vetem perhapjen e koronavirusit dhe të shumë infeksioneve të tjera, shkruan ish-ministri ne statusin e tij

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News