News

Me thone mos dil se na tremb, Pellumb Pipero: Ju garantoj cdo te ndodhe ne Shqiperi

Mjeku infeksionist Pellumb Pipero thote se cdo gje do shkoje shume mire dhe se nuk duhet te shqetesohemi per te shkuar ne plazh pasi dielli dhe rëra kanë veti shëruese dhe jo të dëmshme.

Pipero bëri sërish apel për zbatim e masave parandaluese te virusit, madje siguroi se në vendin tonë do ketë shumë pak ose aspak raste nëse njerëzit ndërgjegjësohen më shumë dhe zbatojnë protokollet e vendosura nga institucionet.

Përsa i përket valës së dytë, ai tha se nuk do të ketë një të tillë, por virusi do të vazhdojë të bashkëjetojë me ne, për sa kohë qe nuk është shpikur vaks ina.

Po respektuam protokollet, po ruajtëm distancën, po zbatuam masat, ju garantoj që duke filluar që tani, në Shqipëri do ketë pak ose aspak qarkullim të virusit.

Ndersa per karantinen ai thote se kthim mbrapa nuk do te kete, jam i bindur. Po duhet të zbatojmë masat. Edhe karatina nuk është zgjidhje, por zgjedhje për të luf tuar goditjen e parë.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News