News

Agron LLAKAJ shperthen ndaj Edi Rames: Shtet me brekët në fund të këmbëve! Turp..

Aktori i humorit Agron Llakaj, eshte shprehur tejet i indinjuar për radhët kilometrike në Kakavijë.

Prej ditësh qindra e mijëra shqiptarë kanë mbetur të bllokuar mes vapës përvëluese, pa bukë e pa ujë teksa para pak minutash policia u vu në lëvizje për të shpërndarë bidona me ujë.

Llakaj akuzon shtetin dhe u bën apel emigrantëve mos t’i harrojnë këto ditë kur të vijë momenti i votimit.

“E kemi fatin,shprese dhe marrezi ….,na jep nje engjell te na mbroje o Zot !”…,kjo eshte pamja e jone nga viti ne vit…,ne pritje e pritje e pritje…,ne radhe e ne radhe e ne radhe….,me dite e nete te tera…,i nxehti pervelues,mungesa e kushteve me minimale njerezore!

”Vijne emigrantet dhe gdhihen ne radhe,bir o Edi Rama,ke te qaj me pare ! Radhe kilometrike ne pritje pa zgjidhje….,po ky eshte krim more njerez…., ,e perse valle ne akoma jemi nje shtet me breket ne fund te kembeve ?! …hajde radha !!!Turp! Turp ! Turp Edi Rama !

Edhe ju vellezer dhe motra bashke me femije mos i harroni keto dite….,pas 6 muajsh aty ne greqi do i keni,do tju shtrihen nen kembe per ate te shkrete vote …,por nqs do i harroni keto dite harram e paci ! Tani bertisni…” jam krenar qe jam shqiptar “!…Zoti ju ndihmoft”, shkruan Llakaj.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News