News

A do te jete e detyrueshme vaksina e koronavirusit, ja si pergjigjet Pellumb Pipero

Gjate nje interviste per Tema Tv, mjeku i njohur Pellumb Pipero u pyet rreth vaksines, nese duhet ta bejme apo jo.

Gazetarja: Neper rrjetet sociale po behet nje debat ne lidhje me berjen e detyruar te vaksines se Covid 19. Sa e vertete mund te jete kjo dhe kur pritet qe ne te kemi nje vaksine?

Pipero: E para ende nuk ka nje vaksine, pra sa kohe nuk ka nje vaksine, debatet per ta bere apo mos ta bere nuk vlejne fare. Une mendoj qe studimet apo provat klinike te vaksines kane filluar ne disa shtete por do na duhen ende disa muaj dhe nuk besoj se do ta kemi nje vaksine para fundit te vitit.

Pra sa kohe nuk ka nje vaksine, eshte e kote te flasim ta bej apo mos ta bej vaksinen. Ajo qe duhet te bejme tni eshte te respektojme maksimalisht masat e qeverise te cilat jane lehtesuar dhe do vazhdojne te lehtesohen.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News