News

Shenohen lëkundje tërmeti në Korçë

Një lëkundje tërmeti u regjistrua para pak castesh në Korçë.

Sipas EMSC, mesohet se tërmeti ishte me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter, si dhe ka pasur si epiqendër Libonikun e Korçës.

Thellësia e tij ishte 10 kilometra.

Kujtojmë se Korça është lëkundur disa herë gjatë ditës së sotme nga tërmetet.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News