Sport

Marco Molla, shqiptari që mbron portën e Kombëtares italiane

Ai ka lindur në Itali por me prindër shqiptar me origjinë nga Shkodra

Marco Molla eshte portieri kryesor i perfaqesueses italiane te futbollit U-17. Shtatlarti 192 cm i gjatë shihet si nje nga talentet e rinj të futbollit në porte dhe ka ngjashmeri me portierin e skuadres se Atletiko Madridit

Ai ka luajtur edhe per kombetaren shqiptare me pare por me sa duket tani ka preferuar ate italiane. Nuk dihet akoma se cfare do te vendose te beje ne te ardhmen pasi familja e tij e ka lene akoma te hapur mundesine e aktivizimit per skuadren kuqezi

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:Sport