News

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe Durres para pak minutash

Lëkundje të forta tërmeti u ndjene diten e sotme rreth orës 17:20 në Tiranë, Durrës dhe në zonat përreth.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4,5 i shkallës rihter, sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, ndërsa thellësia ishte vetëm 2 kilometra.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 17 kilometra në veriperëndim të Shijakut dhe 38 kilometra në veriperëndim të Tiranës.

Vijon..

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News