News

Kur do lejohen udhëtimet brenda Europës? Kancelarja gjermane jep përgjigjen që nuk pritej

Çështja e rihapjes së udhëtimeve brenda Europës, ndërkohë që kriza e shkaktuar nga koronavirusi po lehtësohet, nuk është akoma në rendin e ditës, ka deklaruar kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Kancelarja e bëri deklaratën pas një konference video me kryeministrat e landeve gjermane.

Video konferenca ishte përqëndruar në lehtësimin e disa prej kufizimeve të vendosura në mes të marsit për të ngadalësuar përhapjen e virusit.

”Muzetë, kopshtet zoologjike dhe ekspozitat në të gjithë Gjermaninë do të rihapen, së bashku me shkollat fillore në shtetin më të populluar të West Rhine Westphalisë”, shtoi Merkel.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News