News

Kancelarja gjermane jep lajmin e keq për Gjermaninë mbi koronavirusin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel eshte shprehur e shqetesuar se fundmi mbi koronavirusin dhe situaten aktuale ne Gjermani.

Merkel thote se Gjermania eshte ende ne fillimet e krizes se koronavirusit ndaj paralajmeron nje situate te veshtire qe mund te qendroje ende gjate, transmeton Reuters.

Gjate fjalimit te fundit ne Bundestag ajo u tha ligjvenesve se tashme duhet te bashkejetojme me kete virus per nje kohe te gjate. Merkel madje shprehu shqetesimin se disa rajone ne Gjermani po i japin fund masave te distancimit social.

Edhe pse e shqetesuar Merkel gjithsesi nuk ka shfaqur aspak dorezim pasi tha se paresore eshte nxitja per testime, “Testimi, testimi, testimi është rruga përpara”, tha ajo.

“Ne nuk mund të kthehemi në jetën e përditshme si përpara virusit,” paralajmëroi ajo. “Le të qëndrojmë të zgjuar dhe të kujdesshëm gjatë pandemisë.”, tha ajo

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News