News

Itali, rritet numri i të infektuarve nga Covid, ja zonat me te prekura

Rriten shifrat e të infektuarve në Itali. Në 24 orët e fundit, të infektuarit e rinj me COVID-19 janë 386, nga 289 të 24 orëve më parë.

Lajmi i mirë vjen nga bilanci i viktimave, që përgjysmohet dhe sot kalon nga 6 në tre, por mbetet shqetësues fakti që shtohen pacientët në terapi intensive.

Rajoni më i goditur është tashmë Veneto, i pasuar nga Lombardia dhe Emilia Romagna në veri por edhe Sicilia.

Totali i të vdekurve shkon në 35132 persona.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News