News

Habit Rama: Fundjava PA MAKINA në deri ne 2021, kryeministri tregon si do të funksionojë

Kreu i qeverise, Edi Rama nepermjet nje komunikimi online ne facebook tregoi se fundjava pa makina mund të kthehet në një normë, edhe pas përfundimit të pandemisë së koronavirusit.

Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama, i cili tha në një komunikim me qytetarët nga Facebook-u se fundjava pa makina do të vazhdojë edhe për dy javët e ardhshme, për t’u rikthyer pas sezonit të verës.

Nga tetori deri në mars të 2021-shit, fundjava pa makina mund të jetë realitet, minimalisht për të dielat.

“Fundjava pa makina do të mbetet në fuqi edhe dy të shtuna e të djela për t’u rikthyer pas sezonit të verës, çdo të dielë minimalisht nga tetori deri në marsin e ardhshëm, si një moment i përjavshëm kushtuar ajrit pa tym makinash, të moshuarve, fëmijëve dhe mjedisit tonë”, tha Rama.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News