News

Franca nxjerr ne shitje nje nga ishujt e saj

Gjiri Morbihan konsiderohet si nje nga gjiret me te bukur ne bote.

Një nga ishujt e ndodhur ne gjirin Morbihan, në brigjet e Bretanjës, në Francë, eshte nxjerre në shitje përnje cmimi prej rreth 3.5 mln euro.

Ishulli, i cili me pare perdorej per kapje midhjesh, ka një vile me 4 dhoma gjumi, dhe ndodhet vetëm 5 minuta larg me varkë nga Trinite-Syr-Mer, një nga brigjet me magjepsese ne te gjithe boten.

Kjo vile eshte e ngritur mbi nje ndertese te meparshme me gur, daton rreth vitit 1870 dhe eshte ngritur nga peshkataret e midhjeve.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News