News

E FUNDIT/ Ulet numri i të prekurve nga koronavirusi ne Shqiperi, sa raste të reja u konstatuan ne 24 orët e fundit

Duket se kurba e te prekurve nga koronavirusi në Shqipëri është sheshuar.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 9 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve nga koronavirusi në 409.

Zonat më të prekura deri më tani janë Tirana, Shkodra, Fieri dhe Durrësi.

Deri më tani numërohen 22 të vdekur nga koronavirusi, ndërsa vijon rritja e numrit të të shëruarëve.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News