News

Dikur qindra vikt ima, sot Italia shënon me pak humbje jete se Shqipëria, cfare ndryshoi..

Italia në fillimet e pandemisë ishte një nga vendet më të prekura, ku kishte ditë që numri i jeteve te humbura i kalonte 900.

Tani duket se situata është qetësuar, pasi numri i personave qe humbin jetet dhe të infektuarve është çdo ditë në ulje.

Italia ditën e sotme ka shënuar 5 jete te humbura, ndërsa vendi ynë ka shënuar 6 humbje jete nga koronavirusi.

Sakaq, autoritetet italiane kanë bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 274 persona.

Kujtojmë që në Itali deri më tani 35,102 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 245,590.

Mesa duket perdorimi i detyruar i maskave si dhe ndergjegjesimi i popullates ka sjelle dhe permiresimin e situates ne Itali pas heqjes se masave shtrenguese, ne ndryshim nga vendi yne ku duket se shumica nuk eshte ndergjegjesuar aq sa duhet duke e marre seriozisht kete pandemi.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News