News

Shqiperia drejt mbylljes? Lajme jo te mira nga Kryeministri Rama….

Ne nje video te postuar online, Kryeministri Rama ka deklaruar se situata e krijuar keto dite nga koronavirusi po merr permasa te medha dhe rreziku i infektimit eshte ne rritje. Kryeministri tha se eshte e paimagjinueshme qe arritem ne nje situate te tille.

Ai akuzon drejperdrejt qytetaret per pakujdesine e tyre qe kane treguar kundrejt ketij virusi qe sipas tij nuk eshte shaka. Kryeminstri tha gjithashtu qe nese vazhdojme me keto ritme duke u rritur numri cdo dite e me shume dhe sidomos i personave qe kane nevoje per intubim do te jemi te detyruar ta mbyllim vendin perseri duke u futur ne karantine.

Ai i beri thirrje qytetareve qe te tregojne kujdes te madh per tu mos rikthyer aty ku ishim por te respektojme distancimin social dhe masat mbrojtese ne qofte se duam te ecim perpara.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News