News

Shkoi të tërhiqte parate e bonusit por gjen 8 milion në llogari e tij

Nje burrë në Indiana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës shkoi të tërhiqte pagesën prej 1700 dollarësh të akorduar nga shteti për të përballuar vështirësitë ekonomike për shkak të koronavirusit, por gjeti mbi 8 milionë dollarë në llogarinë e tij bankare.

Ai u habit dhe nuk priste dicka te tille dhe nuk po i besonte syve me kete shume kaq te madhe.

Ai eshte nje zjarrefikes në Nju Çikago dhe tha për mediat se nuk u besonte syve kur kishte parë shumën marramendëse në llogarinë e tij.

“Ishte dicka qe se kisha menduar krre me pare. Shkova për të tërhequr vetëm 200 dollarë kur pashë se çfarë kisha në llogari”, tha ai.

Ai telefonoi bankën, të cilët i thanë se paratë ishin tërhequr nga llogaria e tij, pasi ishin hedhur gabimisht aty.

“Brenda pak sekondash isha milioner, më pas sërish i varfër”, u shpreh Calvin.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News