News

Rikthehen reshjet e shiut dhe stuhite, ja moti ne vijim

Fundjava në vendin tonë parashikohet me mot pjesërisht të qëndrueshëm. E shtuna me diell dhe vranësira, ku në zonat malore pati dhe rrebeshe shiu.

Do të jetë dita e diel ku moti do të jetë me diell dhe temperatura në rritje.

Zonat malore 10-26 gradë celsius
Zona e ulët 12-30 gradë celsius.
Zona bregdetare 16-28 gradë celcius.

Por në fillim të javës serish moti do të mbetet i paqëndrueshem me vranësira dhe rreshje shiu në formen e stuhive. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë. Fundi i muajit qershor do të sjellë stinën e verës.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News