News

“Po vjen drejt Shqipërisë, 42 gradë nën hije” Sinoptikania ben paralajmerimin e forte: Beni kujdes nga sot deri ne daten..

Vala e të nxehtit afrikan po zhvendoset nga Europa drejt Shqipërisë dhe vendeve të rajonit. Në Britaninë e Madhe u shënuan rekord historik me temperature që arritën në 40 gradë celcius.

Meteorologët thonë se edhe vendi ynë do të përjetojë temperature përvëluese, por jo më të lartat në histori.

Nesër hyjmë në qendër të “ferrit”! Vala e të nxehtit mbërrin në vend, 42 gradë nën hije. Nga sot deri ne daten 28, 29 mbetemi ne ndikimin e vales se nxehte te korrikut ku do te kulmoje ne fundjave u shpreh metereologia.

DO te kemi nje terheqje te vales ne fillimin e Gushtit por do te kemi dhe vale te tjera.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News