News

Pipero jep lajmin e mire per shtatorin: Ja çfarë pritet pas 20 ditësh në vendin tone

Mjeku infeksionist, Pellumb Pipero duke folur per situaten ne vendin tone, tregoi se tashme ajo eshte stabilizuar por kjo nuk eshte shenje e mire pasi numrat nuk jane ne ulje ndaj eshte periudhe jo shume e mire, gjithashtu problemi i ardhjes se shtatorit eshte se fillojn dhe viruset stinore qe ndoshta mund ta veshtiresojne situaten pak me shume

Ai gjithashtu tha se: Aktualisht, kapacitetet e tanishme janë pothuajse të ezauruara, kështu që spitali Kovid-3 po bëhet gati të hapet sa me shpejt.

Besoj se do hapet këtë javë që vjen. Në vijimësi pas 20 ditësh mund të hapet dhe Covid-4, sepse fundi i vjeshtës do të shoqërohet dhe me viruset e gripit stinor, ndaj shpresojme qe kurba te ulet megjithese virusi nuk ka fuqine qe ka pasur ne fillim.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News