News

Italia drejt normalitetit, shënohet numri më i ulët i jeteve te humbura me Covid në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit ne Itali pas më shumë se tre muajsh eshte shenuar edhe numri me i ulet i jeteve te humbura nga koronavirusi.

Sipas statistikave vetëm 8 pacientë kanë humbur jetën dhe 175 raste të reja janë konfirmuar me Covid 19, këtë të shtunë në Itali. Deri më tani në vendin fqinj kanë humbur jetën 34 716 perona dhe janë infektuar 240 136 të tjerë.

Ndërkaq janë shëruar 188 584 pacientë të sëmurë me koronavirus, ndërkohë vijojnë të jenë aktivë me Covid 16 836.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News