News

Eshte nje lajm i gezuar, Kryeministri Rama e ben fakt te kryer, nga shtatori nis…

Me ne fund edhe marreveshja u arrit perfundimisht dhe mesohet se prej muajit shtator do te nisi puna per ndertimin e Parkut Fotovoltaik i Karavastase.

Kryeministri Edi Rama ka firmosur kontraten qe ishte mes qeverise shqiptare dhe kompanise Voltalia, gje e cila i ka hapur rruge kantierit te energjise diellore ku behet e ditur se kompania franceze do te investoje 100 milion euro ne kete zone.

Eshte nje lajm i gezuar per te gjithe sepse vjen ne nje moment trondites per te gjithe boten dhe me vjen mire qe vjen nga Franca do te investoje ne Shqiperi. Do donim shume qe Franca te ishte me e pranishme ne Shqiperi sidomos ne ekonomi ka the kryeministri.

Kam pare nje studim ku do ndertohet ky park i pare dhe eshte zona me oret me te gjata te diellit ne vit, tha Rama.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News