News

E fundit / Ja data kur rihapen linjat ajrore nga Italia drejt Shqiperise pas asnje kufizim

Në Itali, pas hapjes fillestare më 3 qershor të kufijve tokësorë me vendet europiane, nga dita e martë 16 qershor do te nisin fluturimet edhe drejt Shqiperise.

Sic thuhet dhe ne dekretin e fundit te qeverise italiane: Nga 16 qershori 2020 do të jetë e mundur të udhëtoni lirshëm në Shqipëri, Bosnje dhe Hercegovinë, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni e Veriut, Serbi. Ju mund ta lexoni atë në draftin e Dekreti i Kryeministrit (Dpcm). “Ata nuk i nënshtrohen ndonjë kufizimi”

Mesohet se dy kompani të ndryshme private do operojnë gjatë sezonit veror nga Shqipëria, ndërkohë që gjiganti shtetëror “Alitalia” ka lajmëruar se fluturimet për destinacionet e huaja nisin në korrik.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in:News