Brataj: Nese arrihen keto shifra, mund të mbyllemi serish në karantinë

0
Skënder Brataj drejtor i Urgjencës Kombëtare ka folur rreth infektimeve te fundit per perhapjen e koronavirusit ne vendin tone. Ai...

MOT i pazakonte në mes të dhjetorit, sinoptikania tregon kthesën e motit: Deri në...

0
Ditet e fundit në territorin shqiptarë, moti ka qenë i kthjellët dhe më diell. Momente të shkurtra me pika shiu...

Plas sherri mes Ramës dhe Hajdarit, ajo ngrihet dhe bën veprimin e papritur, deputetët...

0
Kreu i qeverise, Edi Rama, e ka nisur fjalën në seancën plenare në Kuvend me një tërheqje vëmendje ndaj Rudina...

1.5 milion njerëz të prekur ne te gjithe boten, Gjermania mbi 2300 jete te...

0
Mbi 1.5 milion njerëz janë të infektuar me koronavirusin në botë, më shumë se 87 mijë jete të humbura. Dhe,...

Nuk kryeson më Italia, ky vend sapo theu rekordin e zi të koronavirusit

0
Ata kanë kaluar tashme edhe Italinë, për numrin më të madh të humbjeve te jeteve për koronavirusin në botë. Sipas të...

I nxehti afrikan në Shqipëri do të qëndrojë gjatë, flet sinoptikani: Ja sa ditë...

0
I nxehti afrikan që ka përfshirë vendit do të jetë prezent deri në fund të korrikut. Lajmin e bën të...

KE rekomandon hapjen e kufijve te BE per Ballkanin, ja data per Shqiperine

0
Hapja e kufijve mbetet një nga çështjet me te rendesishme të Bashkimit Europian. Sot Komisioni Europian ka rekomanduar shtetet anëtare...

Shtimi i rasteve të reja, policia ben njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

0
Shtimi i rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri,ka bërë që policia të intensifikojë kontrollet për ruajtjen e masave kundër...

E fundit/ Rekord i zi, ja sa raste të reja në vendin tonë, 72...

0
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 603 testime për të dyshuar të prekur...

E fundit/ BE merr vendimin drastik per Shqipërinë

0
Pas 2 dite diskutimesh, Bashkimi Europian ndërmori një vendim mjaft të diskutueshëm për ta lënë Shqipërinë jashtë listës së vendeve...