“Po ike në Shqipëri do të vras prindërit” Tmerr/ Shqiptari mbajti “të burgosur” për...

0
Një ngjarje e denjë për filmat thriller dhe dramë, e që ka për protagonist një çift të rinj shqiptarësh, është...

Lythat, kërcënim i heshtur i trupit. Ylli Merja: ja nga se shkaktohen dhe kurat...

0
Në rubrikën “Bima dhe Shëndeti” në emisionin “Rreze Dielli”, specialisti i bimëve mjekësore Ylli Merja foli për një problematikë të...

Erdhi vjeshta e vërtete/ E diela vjen me “surpriza”, ja cfare na pret sipas...

0
Gjatë ditës së shtunë dhe të diel, Shqipëria do të karakterizohet me mot të qëndrueshëm dhe me vranësira kalimtare, të...

Mësuesja ndërron jetë dhe gjithë pasurinë ua lë nxënësve të saj. Ja sa ishte...

0
Geneviève Via Cava punoi si mësuese për fëmijët me aftësi të kufizuara në Distriktin e Shkollës Dumont (Nju Xhersi) pothuajse...

60 vjecarja kalon naten ne nje hotel dhe paguan 170 euro. Kur zgjohet ne...

0
Nje grua eshte pickuar nga 200 pickime nga çimkat pas një nate në një hotel ne nje hotel ku pagoi...

4 mënyra të thjeshta për të forcuar trurin tuaj, për të përmirësuar kujtesën dhe...

0
Pas këtyre strategjive mund të përmirësoni kujtesën dhe shëndetin e trurit tuaj. 1. Acidet yndyrore Omega-3,Për fat të keq, shumica e...

Dërgoi fëmijen për të bërë dush, më pas dëgjoi një britmë rrëqethëse nga ai...

0
Një dush do të duhej ta relaksonte një njeri, por kështu nuk ndodhi edhe me një djalë...

Jetoi me trupin e pajetë të nënës për 30 vite, fqinjët vënë duart në...

0
Një e moshuar jetoi me nënën e saj të mumifikuar për më shumë se 30 vjet. Policia ka zbuluar trupin...

Ky lajm i mirë për pasaportën shqiptare do j’u zbukurojë ditën! (Foto)

0
Titulli i pasaportave më të fuqishme në botë ndryshon nga java në javë. Renditja e fundit bazohet në numrin e...

Po kthej nga dasma e vëllait, nëna e 3 fëmijëve humb jetën ditën e...

0
Adriana Prendi, 35 vjeç nuk e dinte se dasma e vëllait do të ishte dhe gëzimi i saj i fundit. 35-vjeçarja...